Kolo techniczne

Zajecia pozalekcyjne

Wychowankowie naszego Ośrodka uczestniczą również w zajęciach kółka technicznego. Spotykają się raz w tygodniu, by pod opieką pana  Bogdana Hnatiuka rozwijać sprawności manualne i pozyskiwać nowe umiejętności.  Podczas zajęć kształtują umiejętności posługiwania się narzędziami technicznymi przy obróbce materiałów. Poznają nowe techniki tworzenia prac, które pozwalają rozbudzać i rozwijać zainteresowania, zamiłowania oraz odkrywać uzdolnienia. Powstałe prace uczniowie prezentują i sprzedają podczas Targów "Pomysłowy Dobromir" oraz na kiermaszach przedświątecznych. Od dwóch lat zapraszani jesteśmy do Ośrodka Dydaktyczno-Wychowawczego w Gostomiu na spotkanie wigilijne, gdzie wystawiamy stoisko handlowe z wytworami naszych podopiecznych.

Co roku członkowie koła technicznego biorą udział w Regionalnych Integracyjnych Spotkaniach Dzieci Młodzieży w Wejherowie, podczas których uczestniczą  w różnych zajęciach, np. wikliniarstwo, haft , rzeźba w drewnie. W tegorocznych spotkaniach uczniowie pracowali w trzech dziedzinach: prace z bursztynu, wypiek drożdżówki, wycinanka, w której nasza uczennica zdobyła konkursowe II miejsce.Na zajęciach wykonywane są prace w ramach podziękowań dla sponsorów, nauczycieli i dla bliskich naszych wychowanków.