Mini Przewodnik Malego Turysty

Kolo turystyczne

21 października 2011 roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez nasze Koło Turystyczne i Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Pomóż mi" w Bytowie w ramach programu "Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach", dofinansowanego z dotacji Powiatu Bytowskiego oraz Gminy Bytów.

Dzięki akcji zorganizowanej w 2010 roku "Rower dla szkoły" dysponujemy siedemnastoma rowerami. Staramy się aktywnie wykorzystywać każdy rower. Cyklicznymi imprezami stały się rajdy piesze i rowerowe. Tym razem przejechaliśmy około 32 km. Jako jedno z zadań, które zaplanowaliśmy w tym roku jest wyznaczenie i opisanie trasy, która naszym zdaniem znakomicie nadaje się na rajdy rowerowe w Lesie Rzepnickim. Mieszkamy na przepięknym terenie Pojezierza Bytowskiego. Liczne lasy i jeziora wokół Bytowa tworzą niesamowite, piękne miejsca, w których można spędzać czas walny. Na tej stronie ukazywać się będą trasy wycieczek w formie przewodników na rajdy rowerowe i piesze, które przejechaliśmy i polecamy uczniom Ośrodka oraz mieszkańcom Bytowa i nie tylko.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego spędzania czasu wolnego,
w taki sposób by czas ten na zawsze gościł w Waszych wspomnieniach

Opiekunowie i Członkowie Koła Turystycznego

Szczególnie polecamy wycieczkę, jeszcze teraz, jesienią, do pobliskiego lasu w Rzepnicy. Drzewa o tej porze roku tworzą niesamowitą scenerię. Właściwie każdy widok mógłby stać się pocztówką  polskiej jesieni. Założyliśmy sobie, że pojedziemy w taki sposób, by zrobić pętlę, ale nigdzie nie wyjeżdżać na ulicę, które naszym zdaniem stały się bardzo niebezpieczne dla rowerzystów. Przygoda nasza rozpoczęła się przed Ośrodkiem, skąd wzdłuż ulicy Styp - Rekowskiego przejechaliśmy do Jeziora Rzepnickiego, a dalej mostem, który znajduje się na dawnym nasypie kolejowym do miejscowości Cechyny. Tu minęliśmy dwa jeziora: Cechyńskie Małe i Duże.  Następnie piękną trasą lasem bukowo - dębowym dojechaliśmy do miejscowości Ociaskowo i dalej do wsi Gołczewo, gdzie odpoczywaliśmy i podziwialiśmy zabytkowy wóz strażacki. Do Bytowa wracaliśmy przez Jamno Wybudowanie, Małą Wieś, drogą przeciwpożarową Nr 25 do Jeziora Głęboczko, które jest rezerwatem wodno - florystycznym. Przy okazji zwiedziliśmy krótki odcinek ścieżki przyrodniczej "Dąbrowa Rzepnicka", na którą wybieramy się kolejnym razem - tym razem pieszo.

Wkrótce w tej zakładce ukaże się Mini Przewodnik tej trasy - ZAPRASZAMY