Sala doświadczania świata - strona SOSW w Bytowie

Sala doświadczania świata

Oferta edukacyjno - terapeutyczna > Oferta terapeutyczna

Mamy do dyspozycji Salę Doświadczania Świata, w której uczniowie poddawani są stymulacji polisensorycznej. Rolą stymulacji jest usprawnianie wszystkich zmysłów, tj.: czucia, dotyku, węchu, wzroku i słuchu w taki sposób, aby umożliwiło to dzieciom poznawanie świata. Dzieci doświadczają zmysłami i za pomocą światła, odgłosów, zapachów. Angażują całą osobowość w proces poznawczy. Podstawową metodą stosowaną podczas zajęć jest tzw. "poranny krąg", którego podstawą jest odwoływanie się do świata przyrody przez aktywizowanie dziecka niepełnosprawnego do działania i rozbudzanie innicjatywy. Sala wyposażona jest w interaktywną kolumnę bulgoczącą, interaktywną lampę do światłowodów, kostkę interaktywną, panel interaktywny oraz rzutnik Lunar.Sala udostępniona jest dla uczniów Ośrodka w zależności od potrzeb dzieci. Korzystają z niej zarówno przedszkolaki, uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum, jak i młodzież z klas przyspasabiających do pracy.

Zakup urządzeń do sali został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Spełecznego.