Targi Prac Dzieciecych

Imprezy cykliczne

Jedną z największych imprez organizowanych przez Ośrodek są Targi Prac Dziecięcych "Pomysłowy Dobromir". Pomysłodawcą i inicjatorem Targów jest Dyrektor Ośrodka Kazimierz Kerlin. Pierwsze Targi odbyły się w listopadzie 2000 roku. Impreza od początku spodobała się uczestnikom i odwiedzającym Ośrodek mieszkańcom Bytowa. Z każdym rokiem przyjeżdza do nas więcej placówek, które pragną zaprezentować swoją twórczość. Celem imprezy jest promowanie przez prezentację twórczości dziecięcej, wymiana doświadczeń oraz integracja ze środowiskiem. Dodatkowo dzieci mają możliwość poznania i zastosowania w praktyce zasad przedsiębiorczości. Zbierają różne materiały, z których wykonują prace plastyczno - techniczne, np. choinki lub stroiki świąteczne, następnie za symboliczne kwoty sprzedają je w czasie Targów. Za zarobione pieniądze dzieci mogą wyjechać na wycieczkę szkolną. Staramy się, by każda impreza była wyjątkowa i niepowtarzalna. Począwszy od programu, po dekoracje, słodki poczęstunek, występy zespołu "Stokrotki" lub zaproszonych gwiazd. Zależy nam, by Targi sprawiały uczestnikom i gościom wiele satysfakcji i radości, by chętnie do nas wracali.

W dniach 26 - 27 listopada 2009 roku odbyły się
X Jubileuszowe Targi Prac Dziecięcych
"Pomysłowy Dobromir"

Udział w Targach wzięły dzieci i młodzież wraz z opiekunami z ośrodków szkolno - wychowawczych, szkół specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej z województwa pomorskiego. Podczas Targów młodzi artyści zaprezentowali wykonane przez siebie prace plastyczne, rysunki na szkle, grafiki, rzeźby, ceramikę, haft oraz prace techniczne i przestrzenne. Targi połączone były z kiermaszem, podczas którego osoby odwiedzające Ośrodek mogły zakupić oryginalne prace, ozdoby i upominki wykonane przez dzieci i młodzież. Goście mogli wziąć udział w warsztatach tematycznych, podczas których uczyli się lepić z gliny, wyplatać wiklinowe kosze oraz wykonywać ozdoby z papieru. Jubileuszowe X Targi uświetnił występ Majki Jeżowskiej, przy której piosenkach dzieci wraz z opiekunami świetnie sie bawili.

Realizacja X Jubileuszowych Targów Prac Dziecięcych "Pomysłowy Dobromir" została dofinansowana ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Gminy Bytów.