Teatrzyk Raz Dwa Trzy

Działalnosc artystyczna wychowankow

Teatrzyk  szkolny od lat gości  w murach naszego Ośrodka, a od kilku lat występuje pod nazwą "RAZ-DWA-TRZY". Ta forma uczniowskiej działalności pełni rolę kompensacyjną, integracyjną i rozrywkową. Występy w teatrzyku dają wychowankom możliwość kreowania poczucie własnej wartości, zaspakajają potrzebę uznania, są w pewnym sensie terapią, ukierunkowaną na rozwój osobowości, wypracowania twórczej postawy życiowej oraz pobudzania wyobraźni. Tego typu zajęcia szkolne są dla wielu uczniów szansą na potwierdzenie ich sprawności i ujawnienie talentów. W ramach pracy teatrzyku uczniowie często przygotowuję swoje występy na konkursy recytatorskie szkolne, powiatowe i wojewódzkie. Co roku teatrzyk "RAZ-DWA-TRZY" gości na Wojewódzkim Przeglądzie Form Teatralnych "Teatralia" w Kościerzynie (Główna nagroda "Złota maska" - 2008 r. oraz wyróżnienia indywidualne) oraz w Rejonowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Teatralnego "Niebieskie tarcze" w Parchowie (III nagroda  - 2008 r., wyróżnienie - 2007 r.)

Uczniowie do udziału w różnych formach scenicznych: pantomima, teatrzyk kukiełkowy, inscenizacja, teatr żywego słowa i innych, przygotowują się pod okiem pani Ani Kielińskiej, Krysi Hnatiuk i Ani Krakowiak.

Przygotowywanie spektaklu ze świadomością zaprezentowania go później przed publicznością na scenie, ciągłe dążenie do profesjonalizmu daje uczniom i opiekunom wiele radości i satysfakcji.