Wielkanocne palmy i pisanki

Imprezy cykliczne

Konkurs jest imprezą cykliczną, której celem jest:

• dowartościowanie uczniów Ośrodka poprzez prezentację ich prac wraz z pracami uczniów szkół z terenu Powiatu Bytowskiego,

• kultywowanie tradycji związanej z samodzielnym wykonywaniem ozdób świątecznych,

• rozwijanie wrażliwości plastycznej,

• rozwijanie osobowości.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Powiatu Bytowskiego. Prace oceniane są w czterech kategoriach: palma, pisanka, ozdoba świąteczna i kartka świąteczna oraz trzech grupach wiekowych: klasy I - III szkoły podstawowej, klasy IV - VI szkoły podstawowej i klasy I - III gimnazjum.

Co roku na konkurs wpływa około 150 oryginalnych, pięknych prac wykonanych indywidualnie i grupowo różnorodnymi technikami.

W każdej kategorii, poza pierwszymi trzema miejscami, komisja konkursowa przyznaje także kilka wyróżnień. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbywa się w Bibliotece Miejskiej w Bytowie, gdzie również ma miejsce pokonkursowa wystawa prac dla mieszkańców Bytowa i okolic.

W Wielkim Tygodniu wychowankowie Ośrodka przekazują wszystkie ozdoby pensjonariuszom Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Bytowie, którzy nie mają możliwości spędzania Świąt Wielkiej Nocy w rodzinnych domach.