Wydarzenia w roku 2013/2014 - strona SOSW w Bytowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Wydarzenia w roku 2013/2014

Biega lato po lesie,
biega lato po łące.
Tańczy z wiatrem na polach,
wącha kwiaty pachnące.

Kąpie się z nami w morzu,
kąpie się z nami w jeziorze.
Częstuje źródlaną wodą,
w berka z nim zagrać możesz.

Zaprasza na górskie wyprawy,
w pachnącym nocuje sianie.
Zobaczy jak słońce wschodzi
i z nami zje śniadanie.

Bożena Forma „Lato”


27 czerwca 2014 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Na apelu Dyrektor Kazimierz Kerlin pogratulował wszystkim uczniom ągniętych wyników w nauce oraz uzyskania promocji do następnych klas. Wielu uczniów zostało wyróżnionych oraz nagrodzonych za wzorowe zachowanie oraz bardzo dobre wyniki w nauce, a także za aktywny udział w życiu szkoły. Rodzice otrzymali listy pochwalne i gratulacyjne za wzorowe przygotowanie swoich podopiecznych do wypełniania obowiązków szkolnych. Uroczystość uświetniły występy naszych uczniów.


            W imieniu Grona Pedagogicznego, Dyrekcji, wszystkich pracowników Ośrodka oraz  prowadzących  niniejszą  stronę  internetow ą  życzymy naszym   wszystkim uczniom oraz absolwentom atrakcyjnych wakacji. Starajcie się, by każdy ich dzień był ciekawszy od poprzedniego. Przypominamy, że czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach, zatem życzymy Wam mnóstwa atrakcji zgodnych z waszymi zainteresowaniami a przede wszystkim - bezpiecznych. Tak, byśmy zdrowi i uśmiechnięci wrócili we wrześniu do szkoły.

                                

W czerwcu 2014 roku przystąpiliśmy od ogólnopolskiej akcji Bezpieczne wakacje.Temat akcji trafny i na czasie. Na pewno poprzez działania w szkole związane z akcją, uczulimy uczniów na to, iż bezpieczeństwo i życie człowieka jest najcenniejsze. Poprzez udział szkoły w akcji, aktywności nauczycieli i uczniów, na pewno zwiększy się poziom bezpieczeństwa dzieci w czasie wakacji.



                                  

Zachęcamy do udziału w konkursie „Moje bezpieczne wakacje”

Nagrody: Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody niespodzianki, między innymi - komputer przenośny typutablet!
Prace konkursowe: prace plastyczne wykonane dowolną techniką w formatach A3 lub A4 Regulamin: Przeczytaj lt regulamin konkursu. Uczestnictwo konkursie oznacza akceptację regulaminu. Konieczna jest zgoda opiekuna prawnego (rodzica).
Kto może wziąć udział?: Konkurs jest podzielony na trzy kategorie wiekowe:
a) I kategoria
dzieci w wieku do 7 lat,
b) II dzieci w wieku 8
12 lat,
c) III młodzież w wieku 13
17 lat.
Bezpieczne Wakacje ul. Niemierzyńska 17A 71-441 Szczecin z dopiskiem MOJE BEZPIECZNE WAKACJE 2014
Do pracy należy dołączyć czytelnie wypełniony kupon konkursowy: do pobrania ze strony www.bezpiecznewakacje.pl
Do kiedy przesyłać prace: do 15.09.2014r. przekazać do pedagoga B. Łopato

Zachęcamy nauczycieli, uczniów i rodziców do odwiedzenia strony promującej akcję www.bezpiecznewakacje.pl


WAŻNE TELEFONY na Bezpieczne Wakacje


112 - Europejski Numer Alarmowy - w Polsce połączenia odbiera Straż Pożarna - 998 i Policja - 997
Telefony ratunkowe nad wodą:
WOPR - 601 100 w górach: TOPR - 601 100 300 / 18 20 63 444 GOPR - 985 / 601 100 300

                                  

24 czerwca 2014 roku odbył się po raz kolejny „Dzień Integracji”. Tak jak w latach poprzednich nasi podopieczni mieli możliwość wspólnego spędzenia czasu z rówieśnikami z innych szkół. W tym roku licznie odwiedzili nas także wychowankowie przedszkoli. Impreza rozpoczęła się od prezentacji przedstawienia pt: „Dzikie łabędzie”, które pięknie zaprezentował teatrzyk „Raz - dwa – trzy”. Uczestnicy festynu brali udział w wielu zabawach oraz rywalizowali w konkurencjach sportowych. Była to również okazja dla rodziców do zapoznania się z ofertą edukacyjno - terapeutyczną placówki  oraz do wymiany doświadczeń między nauczycielami. Wszyscy uczestnicy bawili się wyśmienicie.


Realizacja projektu została dofinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Bytowie.

24 czerwca 2014 roku uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Firmę AkzoNobel, prezentującą produkty i ich zastosowanie marek Nobiles i Sikkens. W trakcie szkolenia uczestnicy mieli możliwość poznania nowych produktów oraz wypróbowania ich podczas warsztatów wykonywania  powłok malarskich. Zajęcia przygotowane przez organizatorów odbywały się w ramach Programu „Profesjonalny Malarz”. W trakcie trwania szkolenia uczniowie wzięli udział w konkursie na najlepiej wykonaną powłokę malarską.


Firmie AkzoNobel za możliwość wzięcia udziału w szkoleniu serdecznie dziękujemy


------------------------------------------------------------

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie klasy I Gimnazjum w ramach programu profilaktycznego „Nie zamykaj oczu” odbyli Trening zastępowania agresji. Trening Zastępowania Agresji w skrócie (ART), od angielskiej nazwy Agression Replacement Training jest programem psychoedukacyjnym opracowanym przez prof. Arnolda Goldsteina z USA w odpowiedzi na narastający problem agresji i przemocy. Jest programem zaakceptowanym i rekomendowanym do realizacji przez MENiS i znajduje się w banku rekomendowanych programów profilaktycznych. Jest to jeden z bardziej skutecznych behawioralnych programów zmiany zachowań agresywnych i przemocowych dzieci, młodzieży i osób dorosłych na zachowania pożądane, prospołeczne. Zakładanym efektem pracy terapeutycznej ma być ograniczenie negatywnych zjawisk związanych z agresją oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Poprzez uczestnictwo w treningu dzieci powinny wypracować postawy prospołeczne, nauczyć się panowania i kontroli nad złością.
Trening kontroli złości polegał na tym, że młodzież przygotowała na każdą sesję opisane niedawno sytuacje, które spowodowały złość. Młodzież podczas spotkań:
• identyfikowała czynniki wyzwalające złość (wydarzenia zewnętrzne i dialog wewnętrzny powodujące złość),
• identyfikowała sygnały (własne doświadczenie np. napięcie mięśniowe, zaciśnięte pięści pozwalające określić odczuwane emocje jako złość),
• uczyła się używać reduktorów (technik służących do zmniejszania poziomu gniewu np. głębokie oddechy, liczenie wstecz, wyobrażenie spokojnej sytuacji, wyobrażenie odległych konsekwencji czyjegoś zachowania),
• uczyła się używać monitów (dialogu wewnętrznego np. „bądź spokojny”, „panuj nad sobą” lub wyjaśniać cudze zachowanie jako nie wrogie),
• uczyła się stosować samoocenę (na ile dobrze wykonałem powyższe kroki i nagradzam siebie za skuteczne wykonanie)
Zajęcia były prowadzone przez Beatę Łopato oraz Beatę Kutełło. Na zakończenie programu uczestnicy otrzymali drobne upominki.

--------------------------------------------------------------

W maju przystąpiliśmy do ogólnopolskiej kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ


Zachowaj Trzeźwy Umysł jest najbardziej rozpoznawalną kampanią profilaktyczno-edukacyjną realizowaną przez szkoły w całej Polsce. Kolorowe, nietuzinkowe materiały o charakterze prozdrowotnym, możliwość współzawodnictwa w konkursach, atrakcyjne autorskie nagrody - to niezaprzeczalne atuty naszego wspólnego przedsięwzięcia. Pedagog Beata Łopato zaprasza do aktywnego udziału w kampanii i konkursach. Prace konkursowe I etapu należy dostarczyć do gabinetu 308 do dnia 18 czerwca.

Konkursy ZTU 2014 - teraz Twój czas!
Ważnym elementem kampanii są konkursy dla dzieci i młodzieży.

Tematy dla szkół podstawowych:

HOP NA NARTY - w roku olimpiady zimowej w Soczi nie może zabraknąć konkursu z pytaniami o dyscypliny narciarskie! Wszak polscy sportowcy święcą w tych dyscyplinach triumfy. Odnosząc sukcesy, dają radość wszystkim kibicom.
MÓJ CZAS - uczniowie podstawówek mają za zadanie narysować lub opisać, w jaki sposób najchętniej spędzają swój wolny czas. To pewne, że sporo się o nich dowiemy!
POKAŻCIE SIĘ! - to konkurs dla klas i grup świetlicowych. Uczniowie (na zdjęciach lub w 3-minutowym filmie) opowiedzą o swoich niebanalnych zainteresowaniach, a także o tym, co lubią robić, co przynosi im frajdę i radość.

Tematy dla gimnazjów:

ZIMOWI MEDALIŚCI - internetowy konkurs dla gimnazjalistów polega na poprawnym odpowiedzeniu na pięć podchwytliwych pytań związanych z zimowymi dyscyplinami sportu.
NASZ CZAS - uczniowie narysują lub opiszą chwile spędzane z przyjacielem. Co razem robią? Jakie mają wspólne zainteresowania? Czym jest przyjaźń? Na tego typu pytania zapewne będą musieli odpowiedzieć gimnazjaliści, szykując się do konkursu.
POKAŻCIE SIĘ! - przez młodzieżą zadanie polegające na nakręceniu krótkiego filmu (maksymalnie 3-minutowego) prezentującego członków grupy, klasy czy zespołu, ze szczególnym uwzględnieniem ich zainteresowań. Telefon komórkowy, aparat, kamera - nie http://www.trzezwyumysl.pl/jest ważne, jakim sprzętem się posłużą, by pokazać swoje zalety.



5 czerwca 2014 roku w Ośrodku odbył się sportowy dzień z zawodnikami Drutex Bytovia Bytów. Imprezę poprowadził bramkarz drużyny Mateusz Oszmaniec oraz nauczyciele Beata Kutełło, Beata Łopato, Elżbieta Małecka oraz Bogdan Hnatiuk. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w rozgrzewce piłkarskiej, meczach drużyn mieszanych oraz wielu ciekawych konkurencjach sportowych. Moc radości dzieciom sprawiło strzelanie rzutów karnych na bramkę, w której bronił Mateusza. Oczywiście nie mogło zabraknąć „kajacykowego obelino” czyli hymnu triumfalnego prowadzonego przez Marcina Kajcę, a śpiewanego przez piłkarzy. Łowcy autografów zebrali podpisy piłkarzy na wcześniej przygotowanych logo drużyny. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy wykonali wspólne zdjęcie, a zawodnicy przekazali od sponsora firmy Drutex drobne upominki dla każdego ucznia. Dyrektor Ośrodka Kazimierz Kerlin podziękował piłkarzom za wspólnie spędzony czas, a uczniowie wręczyli drużynie maskotkę na szczęście.  Ten dzień na pewno długo pozostanie w sercach wszystkich uczestników.

Dziękujemy wszystkim działaczom i zawodnikom z Drużyny Drutex-Bytovia

Zachecamy do obejrzenia zdjęć na stronie oficjalnego serwisu: http://drutexbytovia.pl/2014/06/05/aktualnosci/pilkarze-w-specjalnym-osrodku-szkolno-wychowawczym/

2 czerwca 2014 roku tancerze Zespołu Kaszubskiego "Bomki", uczniowie Języka Kaszubskiego i członkowie Koła Wędkarskiego wraz z opiekunami : Lidią Pietrulewicz, Mirosławą Gołębiowską , Danielą Laska i Kaziemierzem Kerlinem wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Sylcznie. Celem wycieczki było poznanie walorów turystycznych i krajobrazowych najbliższej okolicy, poznanie słownictwa związanego z gospodarstwem rolnym, utrwalenie słownictwa dotyczącego nazw ryb, roślin i zwierząt.Uczniowie w gospodarstwie rolnym poznali pracę rolników dawniej i dzisiaj. Sami wyrabiali ciasto, a następnie piekli je nad ogniskiem. Gospodarze przygotowali moc atrakcji, ale najwięcej emocji  wzbudziły zawody przeciąganie liny i skakanie w workach. Na zakończenie było ognisko z pieczeniem kiełbasek.

30 maja 2014 roku w Ośrodku odbyła się uroczystośc z okazji Dnia Matki. Uczniowie szkoły podstawowej i zawodowej zaprezentowali część artystyczną, podczas której Mamy wysłuchały pięknych wierszyków, wesołych piosenek i wspaniałych życzeń, a także obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą ich portrety, wykonane przez dzieci. Po części artystycznej Mamy udały się na poczęstunek do biblioteki szkolnej, gdzie mogły porozmawiac ze sobą przy kawie i herbacie oraz skosztowac ciast i babeczek. Otrzymały też od swoich pociech upominki z motylami, które były motywem przewodnim całej uroczystości.

W dniach 19 24 maja 2014 gościli u nas przyjaciele z Niemiec - ze Szkoły w Hagen. Tym razem przywitaliśmy gości na lotnisku w Gdańsku, a następnie pokazaliśmy im atrakcje Trójmiasta. W Gdańsku podziwialiśmy zabytkowe kamienice przy Długim Targu, zwiedziliśmy Dwór Artusa, podziwialiśmy odrestaurowaną Fontannę Neptuna. W drodze do Gdyni zatrzymaliśmy się na Molo w Sopocie. W Gdyni, spacerując Skwerem Kościuszki,  zwiedziliśmy Okręt-Muzeum ORP "Błyskawica", „Dar Młodzieży” oraz statek wycieczkowy „Orchestra”. Wieczorem, w Ośrodku, wspólnie bawiliśmy się na wieczorku integracyjnym przy muzyce.

Drugiego dnia wizyty goście zwiedzali szkołę. Uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, podczas których wspólnie z naszymi uczniami i opiekunami przygotowali obiad z kilku polskich dań, na który złożyły się m.in.:  rosół z kury, ryż z białym sosem,łąbki, kompot rabarbarowy i gofry. Wieczorem, w ramach zajęć integracyjnych, młodzież rozegrała turniej piłki nożnej.

Środa była dniem rekreacji, a zarazem zwiedzania przepięknych terenów Kaszub. Goście wraz z wychowankami Ośrodka przepłynęli odcinek malowniczej trasy rzeką Brdą, a na zakończenie spędzili miły wieczór przy ognisku.

W czwartek uczestnicy programu poznawali tradycję i kulturę Kaszub podczas warsztatów rękodzielniczych. W trakcie zajęć mogli podziwiać taniec kaszubski, zwyczaj zażywania tabaki, a także poznali kaszubskie abecadło, czyli „Kaszëbsczé nótë”. Ponadto młodzi artyści mogli wykonać malowany na szkle obrazek z kaszubskim motywem oraz wyszyć fragment kaszubskiego haftu. W przerwie goście mogli skosztować specjałów kaszubskich, takich jak swojski chleb z masłem lub smalcem, ogórki kiszone, ciasto z rabarbarem oraz truskawki. Zarówno młodzież, jak i opiekunowie,  chętnie brali udział w zajęciach, wykazując się kreatywnością i artystycznym wyczuciem, a zarazem poznając nasze regionalne zwyczaje i tradycje. Wieczorem wszyscy odpoczywali w Kompleksie Basenowo
Rekreacyjnym  „Nimfa” w Bytowie.

Ostatniego dnia wizyty wybraliśmy się na wycieczkę do Łeby. Tam przepłynęliśmy statkiem wycieczkowym po Jeziorze Łebsko z Rąbki do Wyrzutni Rakiet w Słowińskim Parku Narodowym. Następnie przeszliśmy malowniczą trasę do Wydm Ruchomych. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Sea Parku, gdzie mogliśmy podziwiać zarówno rodzimy gatunek foki szarej, jak również przyjrzeć się z bliska pochodzącym z Atlantyku kotikom południowoamerykańskim. Zwiedziliśmy też oceanarium prehistoryczne w technologii 3D oraz Muzeum Marynistyczne.
Wieczorem, podczas uroczystej kolacji, niestety musieliśmy się pożegnać. Były podziękowania i łzy wzruszenia, ponieważ nadszedł czas rozłąki. Młodzież z obu szkół w czasie tej krótkiej wizyty bardzo się polubiła i kiedy nadszedł czas wyjazdu, z żalem się rozstawała.  Również opiekunom trudno było się rozstać, ale za rok na pewno znów się spotkamy
tym razem w Hagen.

Program wymiany został zrealizowany
przy finansowym i merytorycznym wsparciu Polsko
Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Starostwa Powiatowego w Bytowie.


15 maja 2014 roku zespól teatralny „Raz-dwa-trzy” zaprezentował swoje przedstawienie pt. "Dzikie łabędzie" podczas  XIX Wojewódzkiego Konkursu Zbiorowych Form Teatralnych „Teatralia 2014”  w Kościerzynie. Dziesięcioro młodych aktorów doskonale bawiło się na scenie kościerskiego Domu Kultury otrzymując gromkie brawa już podczas przedstawienia. W tym roku zespół otrzymał nagrodę za  udaną adaptację baśni H.Ch. Andersena i szlachetną scenografię. Młodzi aktorzy wrócili do Bytowa pełni wrażeń, szczęśliwi, dowartościowani i z nowym bagażem doświadczeń.

15 maja 2014 roku w Bytowie odbył się XXII Przegląd Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży w kategorii zespoły wokalno-taneczne.  Zespół Tańca Kaszubskiego "Bőmki"z Ośrodka zajął III miejsce w kategorii – gimnazjum. Informacja i fotorelacja o przeglądzie dostępna jest na stronie http://www.kaszubi.pl/komunikaty/komunikat/id/1230.


Pani Lidii Pietrulewicz oraz tancerzom serdecznie gratulujemy

8 maja 2014 roku odbył się w naszej placówce apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej przedstawili najważniejsze fakty związane z tym wydarzeniem, za hasło tegorocznej uroczystości obierając z wiersza Zbigniewa Staweckiego  - "Nauczmy się na pamięć tego kraju".
       Po apelu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Z ekologią za pan brat". Uczniom wręczono nagrody i wyróżnienia, a opiekunom - podziękowania.

Lista laureatów:

  • Szkoła Podstawowa kl. I III

- I klaaa I III ZET op. T. Sandak
- II klasa I
III ZET op. B. Kortas Skórczewska
Wyróżnienie:
- Klasa III ZET op. K. Kuczkowska

  • Szkoła Podstawowa kl. IV VI

- I klasa V VI I. Windak

  • Gimnazjum I III

- I klasa II Gimnazjum po. M. Data
- I Kamil Kret, Mateusz Kowalczuk grupa IV op. W. Włodarczyk, A. Mach
Zimon
- II klasa III Gimnazjum op. L. Pietrulewicz
- III klasa I Gimnazjum op. M. Barganska
Wyróżnienia:

- Klasa I Gimnazjum ZET op. L. Kulig
- Agnieszka Krefta II Gim. op. I. Kołpacka - Konkel
- Krystian Wensierski II Gim. op. I. Kołpacka
Konkel
- Adam Mielewczyk gr. IV op. W. Włodarczyk; A. Mach
Zimon
- Michał Bednarz gr. IV op. W. Włodarczyk; A. Mach
Zimon

  • Szkoła Przysposabiająca do Pracy

- I klasa I op. Karolina Lońska Maszluch
- I klasa II op. B. Panek
- I klasa III op. I. Kołpacka - Konkel
- II klasa II Stefania Łukowicz op. B. Panek

  • Szkoła Zawodowa

- I Agnieszka Jurczyk, Justyna Breza op. I. Kopp - Ostrowska

  • Oddział dla uczniów głęboko upośledzonych

- I Monika Kołacka DPS Parchowo op. D.Bieszka
- II Michał Żmuda
op. M. Linde
- III Marysia Kamińska
op. M. Linde

Wszystkim laureatom i opiekunom gratulujemy


29 kwietnia 2014 roku odbyło się podsumowanie konkursu geograficznego „Odnawialne i nieodnawialne źródła energii”. Konkurs trwał 8 tygodni.  Co tydzień uczniowie odpowiadali na trzy pytania korzystając z różnych źródeł informacji. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów z gimnazjum i ZSzZ.  Siedmiu uczniów zdobyło wymaganą liczbę punktów, która zgodnie z regulaminem uprawnia ich do otrzymania oceny celującej.


Wyniki konkursu:
1 Agnieszka Jurczyk –I miejsce
2 Magda Kowalewska -II miejsce
3 Teresa Lass -II miejsce
4 Wojtek Jaśniak –II miejsce
5 Amadeusz Biernat- III miejsce
6 Patrycja Olszewska –IV miejsce
7 Wojtek Kołsut- V miejsce

Uczniom i ich opiekunce Pani Lidii Pietrulewicz serdecznie gratulujemy

W dniu 11 kwietnia 2014roku W Bibliotece Miejskiej w Bytowie odbyło się podsumowanie 14 edycji konkursu integracyjnego  „Wielkanocne palmy i pisanki”. Do  konkursu zgłoszono ponad 600 prac w czterech kategoriach: pisanka, ozdoba, palma, kartka świąteczna. Nagrodzono 40 uczestników, a wyróżniono ponad 140. Wystawa pokonkursowa trwała od 7 kwietnia do 15 kwietnia 2014r. Po zakończeniu wystawy wszystkie prace przekazano do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bytowie. Za organizację konkursu odpowiedzialne były w szczególności Beata Łopato i Anna Styp-Rekowska.


Konkurs dofinansowany był przez Gminę Bytów


9 kwietnia 2014 roku w bibliotece szkolnej odbył się V Szkolny Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem „Przyroda wierszem i pędzlem malowana”. Uczestnicy konkursu zaprezentowali utwory, których motywem przewodnim był świat natury. W trakcie prezentacji uczniowie i zaproszeni goście mogli podziwiać dzieła malarskie inspirowane pięknem otaczającej nas przyrody.
Konkurs przebiegał w pięciu kategoriach:
- klasy I
III szkoły podstawowej,
- klasy IV
VI szkoły podstawowej,
- klasy I
III gimnazjum,
- klasy I
III szkoły przysposabiającej do pracy,
- klasy I
II zasadniczej szkoły zawodowej.
Jury
pani Elżbieta Puchała i pani Karolina Lońska Maszluch - miało ogromny kłopot z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ wszyscy uczestnicy wspaniale przygotowali się do udziału w konkursie i pięknie przedstawiali swoje wiersze.
Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

Szkoła podstawowa, kl. I
III:
I miejsce Przemek Stoltman
II miejsce
Mirek Stoltman

Szkoła podstawowa, kl. IV
VI:
I miejsce Klaudia Lasecka
II miejsce
Tomek Gliwa
III miejsce
Wioleta Lasecka
Wyróżnienie
Zuzia Remidowicz

Gimnazjum:

I miejsce
Wojtek Jaśniak
II miejsce
Magda Kowalewska
III miejsce
Iza Gończ
Wyróżnienia
Angelika Leśnik, Patryk Sławski

Szkoła przysposabiająca do pracy:

I miejsce
Grzegorz Wittka-Jeżewski
II miejsce
Asia Kleinszmidt
III miejsce
Stefania Łukowicz
Wyróżnienie
Patrycja Wera

Zasadnicza szkoła zawodowa:

I miejsce
Wojtek Kołsut
II miejsce
Basia Gliszczyńska
III miejsce
Krystian Berliński
Wyróżnienie
Mateusz Pluto Prądzyński
Serdecznie gratulujemy uczniom osiągniętych sukcesów!


27 marca 2014 roku w Zespole Placówek Specjalnych w Kartuzach odbył się XXVI Wojewódzki Konkurs Żywego Słowa Szkół Specjalnych pod hasłem „Jak Polska długa i szeroka”. Rywalizacja odbywała się w pięciu kategoriach, a udział w konkursie wzięli młodzi artyści z placówek kształcenia specjalnego z terenu województwa pomorskiego, w tym pięcioro przedstawicieli naszego Ośrodka. Nasi podopieczni zaprezentowali się w następującym repertuarze: Przemek Stoltman montaż poetycki: Ryszard Przymus „Polska”, Wanda Chotomska, „Twój dom”,
Zuzia Remidowicz
montaż poetycki: Antoni Słominski „Ojczyzna”, Czesław Janczarski „Piękna jest nasza ziemia”, Wojtek Jaśniak - montaż poetycki: Czesław Miłosz „Piosenka pasterska”, Maria Konopnicka „Pieśń o domu”, Wojtek Kołsut Wisława Szymborska „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”, Stefania Łukowicz Tadeusz Kubiak „ Tu wszędzie jest Polska”. Młodzi artyści pięknie i z poetyckim wyczuciem przedstawili swoje utwory, co doceniła publiczność oraz jury konkursowe.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Przemek Stoltman (kategoria klas I - III szkoły podstawowej) i  Wojtek Kołsut (kategoria klas zawodowych), którzy zajęli pierwsze miejsca,  Wojtek Jaśniak, który zajął drugie miejsce w kategorii uczniów gimnazjum oraz Zuzia Remidowicz, która zdobyła trzecią nagrodę w kategorii klas IV
VI szkół podstawowych.


Serdecznie gratulujemy Młodym Artystom odniesionych sukcesów.



Z siedmioma medalami reprezentanci Polski wrócili do kraju z turnieju ITTF Para Table Tennis Hungarian Open, rozgrywanego w dniach 13 - 17 marca br. w miejscowości Eger. Zawodniczka z Ośrodka Renata Krefta, startująca w klasie 11 zakończyła swoje zmagania na 3 miejscu.


Gratulujemy świetnego wyniku naszej wychowance




W ramach projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy” Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego uruchomił Wyszukiwarkę szkół prowadzących kształcenie zawodowe i kursów kwalifikacyjnych, z możliwością prześledzenia kariery edukacyjnej zgodnie z podstawą programową.

http://www.szkolnictwozawodowe.pomorskie.eu/


Działanie realizowane w ramach projektu pn. „Pomorskie - dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego
__________________________________________________________


06 marca 2014 roku Zespół Tańca Kaszubskiego "Bomki" został zaproszony do Przedszkola nr 3 w Bytowie. Tancerze występowali dla przedszkolaków i pań pracujących w Przedszkolu, a okazją do prezentacji był zbliżający się Dzień Kobiet. Zespół był goszczony w Przedszkolu w ubiegłym roku i już teraz został zaproszony do ponownych występów za rok. Na zakończenie spotkania tancerzom i przedszkolakom wykonano pamiątkowe, wspólne fotografie.

27 lutego 2014 roku w ramach Projektu „W zawodzie jak ryba w wodzie” w Ośrodku odbyło się szkolenie - artystyczne zdobienie ścian „Koło barw”. Uczniowie poznali nowe techniki malowania elementów dekoracyjnych za pomocą wałków, pędzli oraz szablonów malarskich, dzięki czemu osiąga się różnorodne i ciekawe efekty. W ramach zajęć uczniowie dekorowali ścianę w świetlicy, która  dzięki ich twórczej pracy zyskała nowy, ciekawy wygląd.

„W karnawale to są bale!” - pod tym hasłem  20 lutego 2014 roku odbyły się dwa bale karnawałowe w naszej szkole: jeden o godzinie 12.00 dla dzieci zespołów edukacyjno - terapeutycznych, a popołudniowy dla całej społeczności szkolnej. Sala gimnastyczna i hol szkolny zamieniły się w zaczarowane krainy pełne wróżek, czarodziejów, księżniczek, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach przygotowanych przez rodziców oraz wychowawców. Bogaty program zabaw i konkursów przygotowany przez panią Beatę Kutełło, panią Beatę Łopato oraz pana Bogdana Hnatiuka  sprawił, iż żadne dziecko się nie nudziło.
Jak przystało na bal karnawałowy, spośród uczestników zabawy wybrano Królową  i Króla balu, a także najciekawsze przebrania. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody, co sprawiło im wiele radości.
Królowymi balu zostały: Alicja Gierszewska i Zuzanna Remidowicz, a królami: Mateusz Edel i Adam Mielewczyk. Nagrody za najlepsze przebranie otrzymali: „Diabełek” – Natalia Ostafij, „Motylek” – Alina Adamczyk, „Murzynek” – Adrian Wolski, „Korsarz” – Krystian Kroplewski oraz „Kopciuszek” – Helenka Trapp.


19 lutego uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2 w Bytowie w ramach projektu „W zawodzie jak ryba w wodzie” wzięli udział w Targach Wnętrzarskich HOME DECOR oraz Tragach Meblowych w Poznaniu. Targi wyposażenia wnętrz HOME DECOR to największa w kraju prezentacja wnętrzarskich nowości i inspiracji. Uczniowie mieli możliwość podziwiania wielu ciekawych rozwiązań tego, jak funkcjonalne może być zarazem ładne. Obejrzeli m.in. nowe kolekcje mebli do salonów, kuchni, pokojów dziecięcych czy łazienek. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z tapetami tekstylnymi i magnetycznymi. Dla grupy dziewcząt atrakcją były ciekawe firanki, narzuty, poduszki oraz możliwość skomponowania własnej świeczki. Na koniec zwiedzania wszyscy wzięli udział w prezentacji Programu CAD DECOR, który służy do projektowania i aranżacji wnętrz.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego