Podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomóż mi” w Bytowie wzięli udział w wycieczce do Gdańska w ramach projektu „Inspirujący kaszubski świat”. W trakcie wyjazdu zwiedzili Stare Miasto, spacerując m.in. nabrzeżem Motławy oraz ulicą Długą, gdzie mogli podziwiać zabytkowe kamienice oraz charakterystyczną architekturę miasta. Ważnym punktem programu była fontanna Neptuna – jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Gdańska. Uczestnicy zwiedzili również Bazylikę Mariacką, poznając jej znaczenie historyczne i religijne. Duże zainteresowanie wzbudziła urocza uliczka Mariacka, znana z pięknych wyrobów bursztynowych, będących istotnym elementem dziedzictwa regionu.
Był też czas na kulturę – młodzież obejrzała film pt. „Za duży na bajki 3”, który poruszał ważne kwestie związane z odpowiedzialnością za własne działania w przestrzeni internetowej oraz konsekwencjami hejtu. Nie zabrakło więc emocji, ale też ważnej lekcji – że nawet jeden komentarz w sieci może mieć ogromne konsekwencje. I że warto mieć odwagę przyznać się do błędu.
I najbardziej wyczekiwany punkt programu – wizyta w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym! Z ogromnym zainteresowaniem uczniowie obserwowali różnorodne gatunki zwierząt, a największymi gwiazdami okazały się lwy (bo wiadomo – królowie), żyrafa z uroczym maluchem, czujne i zabawne surykatki oraz rozbrykane małpy.
To był naprawdę wyjątkowy dzień – pełen pozytywnych wrażeń, radości oraz budowania relacji i pięknych wspomnień.
Wycieczka została zorganizowana przy wsparciu finansowym Powiatu Bytowskiego i Gminy Bytów.










