strona SOSW w Bytowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Rok szkolny 2020/2021

 

31 grudnia 2020 roku Stowarzyszenie Pomocy osobom Niepełnosprawnym „Pomóż mi” zakończyło realizację projektu „Sensorycznie wszystko gra” - wyspecjalizowane oddziaływania w procesie rehabilitacji dziecka metodą integracji sensorycznej. W ramach Projektu siedmioro dzieci z Gminy Bytów uczestniczyło w specjalistycznych zajęciach prowadzonych metodą integracji sensorycznej.
Głównym celem terapii było usprawnianie pod względem ruchowym, oraz poznawczym, odwrażliwianie lub dowrażliwianie na poszczególne bodźce sensoryczne (według indywidualnych potrzeb i zaleceń). Udział w zajęciach przyczynił się do osiągnięcia poprawy dysfunkcji ruchowych, oraz pozwolił odkryć bodźce sensoryczne, dzięki którym w indywidualny sposób można podnosić aktywność układu nerwowego, aby mógł on funkcjonować na właściwym poziomie i sprzyjał prawidłowemu funkcjonowaniu takich zmysłów jak:

 koordynacja,
 równowaga,
 stabilizacja tułowia ,
 prawidłowe napięcie mięśniowe,

ZADANIE REALIZOWANE BYŁO PRZY WSPARCIU FINANSOWYM GMINY BYTÓW


Od lutego do grudnia 2020 roku nasi podopieczni brali udział w programie „EEG Biofeedback – program neuroterapii dla dzieci niepełnosprawnych”.  
W programie udział wzięło czworo dzieci niepełnosprawnych z różnymi dysfunkcjami psychosomatycznymi, dla których po zakwalifikowaniu do programu zostały opracowane indywidualne protokoły naprawcze. Każde dziecko wzięło udział w dwudziestu sesjach terapeutycznych, podczas których pracowano nad poprawą procesów poznawczych, wzrostem sprawności fizycznej i umysłowej oraz kreatywności, zmniejszeniem problemów szkolnych, poprawą sposobu mówienia, zmniejszeniem stanów lękowych i napięcia wewnętrznego oraz zaburzeń uwagi.

Program realizowany były przy wsparciu finansowym Gminy Bytów.
2.10.2020 r. uczniowie klasy III – VI B  uczestniczyli w zajęciach pt. „Jak się zachować wobec innych”, prowadzonych przez panią pedagog. Motto zajęć było następujące: „Słowa: dziękuję, proszę, przepraszam, często używaj - to pierwsza klasa”. Zajęcia dały dzieciom wiele radości, a przy okazji nauczyły, że warto wobec innych zachowywać się uprzejmie i być dla nich miłym.


1.10.2020 roku uczniowie klasy III - VI B mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach zdalnych języka migowego. Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się do nauki. Lekcja bardzo się wszystkim spodobała, a dzieci najbardziej zainteresowały się wierszykami. Na koniec, w podziękowaniu dla pani prowadzącej, uczniowie zaśpiewali wesołą piosenkę.


25 września 2020 r. w naszej szkole odbyła się Akcja "Sprzątania Świata".

Jak co roku, uczniowie wspólnie z nauczycielami podjęli wyzwanie i wzięli udział w ważnej akcji sprzątania naszej Ziemi. Cała akcja przebiegła pomyślnie i z humorem. Akcja "Sprzątania Świata" jest międzynarodową kampanią odbywającą się na całym świecie. Jej celem jest budowanie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne, a polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.2 września podsumowano konkurs plastyczny pod hasłem „SIOSTRO, BRACIE – ZOSTAŃ W CHACIE”


Konkurs realizowany był w trakcie zawieszenia zajęć w ubiegłym roku szkolnym. Uczniowie wykonywali prace w dwóch kategoriach: „Myślę, więc czytam” oraz „Zdrowo w domu”, a zadanie konkursowe polegało na wykonaniu plakatu lub ilustracji, prezentujących książkę przeczytaną podczas pobytu w domu lub promujących zdrowy tryb życia.


Laureaci konkursu:
I miejsce: Fryderyk Klaman
II miejsce: Julita Zganiacz
III miejsce: Wiktoria Lichota i Oktawia Pawłowicz.

Serdecznie gratulujemy!

20 września 2020 roku powitaliśmy wśród nas nowych wychowanków. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, uroczystość ta miała charakter kameralny, odbyła się osobno w każdej z grup wychowawczych. Serdecznie witamy w naszym gronie.


18 września br. korzystając z przepięknej pogody uczniowie klasy III - VI B ZET postanowili 18 września 2020 roku opuścić szkolne mury i udać się na ognisko integracyjne. Adaptacja nowego ucznia Alexandra i urodziny Damiana - wszystko w przemiłej atmosferze.

Piekliśmy pyszne kiełbaski, które otrzymaliśmy w darze od "Masarni - Łukasz Kożykowski" - serdecznie dziękujemy15.09.2020 roku został rozstrzygnięty konkurs geograficzny pt. ,,Walory turystyczne Polski".

W konkursie wzięli udział uczniowie kl. V -VIII szkoły podstawowej oraz kl. I - III szkoły branżowej. Uczniowie przez osiem tygodni odpowiadali na pytania, korzystając z różnych źródeł informacji.

Oto wyniki konkursu:
Fryderyk Klaman - l miejsce
Iwona Skowronek - ll miejsce
Przemek Stoltman - lll miejsce
Natalia Ostafij - IV miejsce
Dominik Weiner - V miejsce
Zgodnie z regulaminem konkursu uczniowie, którzy otrzymali powyżej 42 punktów, otrzymali ocenę celującą, która podwyższyła o stopień ocenę z geografii na koniec roku szkolnego oraz pochwałę, która podwyższyła ocenę  zachowania, a także dyplomy i upominki.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (w zakładce COVID-19) zamieściliśmy wytyczne i informacje związane z zachowaniem bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem epidemicznym:
http://www.bip.oswbytow.infocity.pl/?mid=451 września przywitaliśmy Nowy Rok Szkolny.
Tym razem nieco inaczej, może mniej uroczyście.
Jednak bardzo miło Was znowu widzieć w Szkole.  
Życzymy Wam owocnej i bezpiecznej nauki :-)Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego